Parama katilo keitimui

Pasinaudokite PARAMA šilumos siurblio keitimui JAU DABAR!

Pavargote dirbti pečkuriu? DABAR yra puikus laikas keisti seną katilą į NAUJĄ šilumos siurblį oras-vanduo ir atgauti 50% išleistos sumos!

Turime Jums gerą žinią - nuo nuo liepos 26 dienos VŠĮ Lietuvos energetikos agentūra (LEA) administruoja projektą, kurio metu galite atsinaujinti šildymo sistemą į naują, efektyvią, ekonomišką ir patogią, o pasinaudoję parama susigrąžinti dalį pinigų. Jei ir Jums aktuali informacija apie katilo keitimo išlaidų kompensavimą, kaip atsinaujinti ir sutaupyti – kreipkitės!

Galime pasiūlyti įvairiausių gamintojų tiek MONOBLOCK, tiek SPLIT šilumos siurblių, kurie atitinka paramos gavimui keliamus reikalavimus. Asortimente turime ne tik Sendo, bet ir Daikin, Panasonic, Mitsubishi bei kitų patikimų ir žinomų gamintojų šilumos siurblių. Viskas vėdinimui komanda Jums suteiks profesionalias konsultacijas dėl LEA paramos, ŠVOK sistemų projektavimo bei montavimo.

 

 

Svarbiausi klausimai apie paramą keičiantiems katilus

LAIKAS

LEA kvietimą gyventojams teikti paraiškas kompensacijai katilo keitimui gauti planuoja skelbti jau netrukus - 2023 m. rugsėjo pabaigoje. Kvietimas galios iki kol bus panaudotos suplanuotas biudžetas arba iki 2029 m. rugsėjo. Neefektyvių ir taršių katilų keitimo priemonei per 6 metų laikotarpį planuojama paskirstyti 90,44 mln. Eur (įskaitant priemonės administravimą).

KATILAS

Pasinaudoję valstybės parama neefektyvius katilus galite pasikeisti į modernius, praktiškus ir ekonomiškus šilumos siurblius oras-vanduo. Vienas pagrindinių techninių reikalavimų naujam šilumos siurbliui – prie +7 C COP ne mažesnis nei 3. Pakeitimui skirtas laikas yra 18 mėnesių. Gali būti perkama ir montuojama tik nauja nenaudota įranga.

BŪSTAS

  • Gyvenamosios paskirties vieno buto pastatas,
  • butas gyvenamosios paskirties dviejų butų pastate,
  • sodo paskirties pastatas.

Svarbu tai, jog būstas turi būti įregistruotas 100% baigtumu arba ne mažiau nei 80% baigtumu, tačiau tokiu atveju statybos leidimas turi būti gautas iki 2020-01-01.

PARAIŠKA

Detalesnę informaciją apie paraiškai keliamus reikalavimus rasite Energetikos agentūros tinklapyje.

  • Paraiškoje svarbu nurodyti nekilnojamojo turto objekto unikalų numerį.
  • Jei objekte vykdoma ūkinė veikla, reikalingi keli papildomi dokumentai.
  • Pateikiant prašymą patvirtinama, kad prašymas kompensuoti išlaidas bus teikiamas tik įrengus naują šilumos siurblį, atitinkantį keliamus reikalavimus.

Atkreiptinas dėmesys, jog katilų keitimo išlaidos pripažįstamos tinkamomis finansuoti tik jei naujas šilumos siurblys įsigytas ne anksčiau nei 2023-07-26. Tai reiškia, kad gyventojai negalės gauti paramos, jeigu neefektyvus ar taršus katilas bus pakeistas iki projektų finansavimo sąlygų aprašo įsigaliojimo dienos, t. y. jei iki tos dienos gyventojui bus išrašyta PVM sąskaita faktūra ir (arba) pasirašytas naujo šilumos gamybos įrenginio įsigijimo ir (ar) montavimo/ įrengimo perdavimo-priėmimo aktas.

DOKUMENTAI

Pateikiant paraišką reikalingi šie papildomi dokumentai, kuriuos Jums pateiksime mes:

  • šilumos siurblio įsigijimo sąskaita faktūra,
  • perdavimo-priėmimo aktas, 
  • įrenginio techninė specifikacija.

KEIČIAMA ĮRANGA

Seno katilo nebūtina utilizuoti, įrenginys lieka klientui.

ĮDOMU!

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2020 m. šildymo ir vėsinimo tikslais namų ūkiai Lietuvoje į atmosferą išmetė 1952,8 tūkst. tonų anglies dioksido, išsiskyrusio iš biomasės. Projektas prisidės prie išmetamų CO2 ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo bei padės kurti tvaresnę Lietuvą.

SKAIČIAI

LEA parama yra taikoma šilumos siurbliams oras-vanduo, o paramos dydis kinta priklausomai nuo galingumo. Katilų keitimo išlaidų fiksuotasis vienetas yra 1 kW. Katilų keitimo namų ūkiuose išlaidos bus apskaičiuojamos fiksuotąjį vieneto įkainį už 1 kW galios dauginant iš konkretaus įrenginio galios, kuri nurodyta šilumos siurblio techniniame pase. 

Didžiausia galima finansuoti (kompensuoti) išlaidų, patirtų neefektyviam ir taršiam katilui keisti, suma – ne daugiau kaip 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Planuojamų subsidijų dydis, pagal šilumos siurblio galią, bus kaip nurodyta lentelėje:

 

 

(Tikslus LEA administruojamo projekto pavadinimas - „Neefektyvių biomasę naudojančių ar iškastinį kurą naudojančių katilų keitimo į efektyvesnes, atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias šilumos gamybos technologijas, individualiuose namuose, neprijungtuose prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos”.)

TRUMPAI

Gyventojai nuo 2023-07-26 jau gali keisti neefektyvų ir taršų katilą į efektyvesnį šilumos gamybos įrenginį dar iki LEA kvietimo paskelbimo teikti paraiškas (planuojama - 2023 m. rugsėjo pabaiga), bet tik gerai susipažinę su projekto finansavimo sąlygomis ir įsivertinę galimas rizikas.

Gaukite nemokamą konsultaciją dėl tinkamiausio šilumos siurblio parinkimo Jūsų būstui ir LEA paramos gavimo - susisiekime! 

VILNIUJE
Dariaus ir Girėno g. 149
info@viskasvedinimui.lt // +37060905289
KAUNE
Raudondvario pl. 127
kaunas@viskasvedinimui.lt // +37061836044
 
 
Rašyk
Skambink