Vėdinimo sistemos projektavimas - etapai

Vėdinimo sistemos projektavimas - etapai
Publikuota 2022-04-27 Skaitė 2044

Vėdinimo sistemos projektavimo etapai - kas po ko?

Įsigijote būstą ir vienas iš dalykų, kuriuo reikia pasirūpinti - vėdinimas ir rekuperacija. Išgirdus šiuos žodžius, neretai kyla visa eilė klausimų: kas, kam, kodėl ir KAIP? Šiame straipsnyje atsakysime į pastarąjį, apžvelgdami, kaip vyksta vėdinimo sistemos montavimas. Tad... kas po ko?

 

1. VĖDINIMO SISTEMOS PLANAS 

Pirmu etapu įprastai laikomas vėdinimo sistemos plano sudarymas, projekto parengimas. Šiame etape numatome angas, ortakių vedžiojimą tarp aukštų ir kitas detales. Kompetetingo šios srities specialisto sudarytas planas padės išvengti klaidų ir sutaupyti. Yra daugybė niuansų, kuriuos vertėtų numatyti, siekiant nuoseklumo, tinkamo įrangos parinkimo, norint išvengti nepakankamos ar perteklinės sistemos įrengimo, kas abiem atvejais reiškia energijos nuostolius.

Specialistas patars, kokių ir kiek sistemos sudedamųjų dalių reikia (ortakis, difuzoriai, oro paskirstymo dėžės, rekuperatorius, jo valdymas), paaiškins prietaisų veikimo subtilybes, suderins kitas svarbias detales, pavyzdžiui, gartraukio veikimas. Rengiant vėdinimo sistemos planą atsižvelgiama į gyventojų skaičių, įpročius ir poreikius. Taip pat skaičiuojami oro kiekiai, judėjimo greitis, atstumai tarp oro padavimo/ištraukimo angų, rekuperatoriaus galia. Įvertinama pastato padėtis, sandarumas, konstrukcinės savybės, drėgmės, šilumos rodikliai, interjero medžiagos, lauko aplinkos užterštumas.

 

2. VĖDINIMO SISTEMOS MONTAVIMO DARBAI

Antrame etape iki rekuperatoriaus vietos vedžiojami ortakiai, montuojamos difuzorių dėžutės ir oro paskirstymo dėžės. Šiame etape labai rekomenduojame į lauką išgręžti skyles, nes atliekamas šlapiu būdu toks darbas sukelia daug purvo. Atlikus visus išvardintus darbus galima pereiti prie sienų dažymo ir kitų apdailos darbų.

 

3. VĖDINIMO SISTEMOS ĮRENGIMO BAIGIAMIEJI DARBAI

Trečiame etape yra pakabinamas ir pajungiamas rekuperatorius bei sumontuojami oro skirstymo difuzoriai arba sieninės grotelės. Kalbant apie oro skirstymo difuzorius, atkreipkite dėmesį, ar jūsų pasirinktieji tinkami ir įtempiamoms, ar tik gipso kartono luboms. Nepaisant to, ar difuzorius išsirinkite plyšinius, priglaistomus, ar įprastu fasadu, rekomenduojame juos numatyti ir įsigyti dar prieš montuojant lubas. Galiausiai rekuperacinės vėdinimo sistemos montavimo baigiamas oro srautų sureguliavimu, kad rekuperacinė vėdinimo sistema veiktų kuo racionaliau. 

 

Užsukite gyvai konsultacijai į mūsų salonus Vilniuje arba Kaune - tai nieko nekainuoja, o gautų profesionalių konsultacijų nauda - didelė. Arba atsiųskite savo būsto planą el. paštu - operatyviai pateiksime pasiūlymą pilnam vėdinimo sistemos medžiagų komplektui, patikimam rekuperatoriui ir montavimo darbams. Paruošime individualų vėdinimos sistemos planą pagal Jūsų būsto parametrus ir gyventojų poreikius.

 

Linkėjimai gerai namų aurai ir gaiviam orui - juk patalpų mikroklimatas, kvėpuojamo oro kokybė labai reikšminga, kad rūpintis buitimi, šeimos nariais, poilsiauti, o šių dienų realybėje – ir dirbti bei didžiąją gyvenimo dalį praleisti namuose būtų sveika ir malonu. 

Rašyk
Skambink