Vėdinimo difuzoriai - matoma rekuperacinės sistemos dalis

Vėdinimo difuzoriai - matoma rekuperacinės sistemos dalis
Publikuota 2022-04-27 Skaitė 499

Vėdinimo difuzoriai

Planuojant naujo būsto įrengimą reikalų nemažai: tenka išsirinkti visą eilę prietaisų, baldų bei interjero detalių. Jei būste įrengiama rekuperacinė vėdinimo sistema, ji užbaigiama paskutiniu etapu - sumontuojant vėdinimo difuzorius. Pagrindinė vėdinimo difuzorių funkcija yra reguliuoti pritekančio oro kiekį bei jį paskleisti po patalpą, kad šis kuo plačiau susimaišytų su esančiu patalpoje.

Taigi, vėdinimo difuzorius yra ne tik techninis prietaisas, bet ir po būsto įrengimo matoma interjero detalė. Idealu, jei jo formos minimalistinės, fasadas lygus, kuriamas lygių ir stilingų lubų įspūdis. 

 

Difuzoriai oro padavimui ir ištraukimui

Visiems gerai pažįstamas modelis – klasikinės skardinės lėkštutės. Šie difuzoriai nėra universalūs, todėl įsigydami būkite numatę, kiek oro padavimo ir oro ištraukimo prietaisų jums reikės. Vis dėlto, dauguma naujakurių pastaruoju metu siekia lubų vientisumo įspūdžio, todėl individualiuose būstuose skardinių lėkštučių populiarumas mažėja, jų montavimą vis dažniau paliekant nebent mažiau matomose patalpose, tokiose kaip katilinė, drabužinė ar sandėliukas.

 

 

Tinkami įtempiamoms luboms

Paprasti, tvarkingi ir dailūs - būtent tokie yra lubose matomi, tačiau estetiškumą išlaikantys ventiliacijos difuzoriai. Įtempiamoms luboms tinkamų vėdinimo difuzorių variantų asortimente turime kelis. Pavyzdžiui, lengvai įmontuojamas ir patogiai sukama sklende reguliuojamas variantas su kanteliu. Universalus, tinkamas oro padavimui ir ištraukimui, nuo lubų atsikišęs apie 1 cm.

 

Kitas variantas - minimalistinis, lygaus fasado, universalus vėdinimo difuzorius. Nuo lubų atsikišęs apie 1-2 cm, priklausomai nuo to, kiek atsuktas reguliuojant oro srautą. Dėl nepretenzingo dizaino lengvai įsilieja bet kuriame interjere.

Ieškote įdomesnio varianto, derančio jūsų būste? Rinkitės juodą vėdinimo difuzorių! Šie itin populiarūs loftuose ar kituose industrinio stiliaus patalpose.

 

Abu šie tinka įtempiamoms luboms bei jau sumontavus gipsines lubas. Universalūs, dažyti pusiau matine spalva (balta - RAL9016 kodu), antibakteriniais dažais, milteliniu būdu. Nekeičia spalvos, lengvai prižiūrimi drėgna šluoste. Kaip manote, kuris jų  populiaresnis?

 

 

Jei norisi kvadratinio vėdinimo difuzoriaus, turime ką pasiūlyti ir įtempiamoms luboms. Kvadratinis, storesniu fasadu vėdinimo difuzorius puikiai derės prie panašių formų šviestuvių, garso kolonėlių ar kitų interjero detalių. Universalus, su reguliavimo sklende, nuo lubų atsikišęs 1,2 cm.

 

Ir dvi mūsų asortimento naujienos! Apvalus vėdinimo difuzorius su reguliuojamu dangteliu viduryje:

arba išskirtiniai kvadratiniai difuzoriai (baltas arba juodas). Visi - tinkami įtempiamoms luboms.

 

Priglaistomi difuzoriai

Pereikime prie estetiškųjų glaistomų ir įleidžiamų vėdinimo difuzorių. Priglaistomi difuzoriai tai modernumas, prabangos prieskonis, lygios ir stilingos lubos. Lubose vizualiai matomas lieka tik tarpelis orui cirkuliuoti. Šie ventiliacijos difuzoriai montuojami prieš gipso lubų įrengimą, tad nepamirškite išsirinkti ir įsigyti laiku.

Šie oro skirstytuvai montuojami rėmelį tvirtinant prie aliuminio profilių lubose (matoma nuotraukoje žemiau). Galite rinktis įleidžiamus arba priglaistomus, kvadratinius ar apvalius vėdinimo - visi šie modeliai turi patogias sukamas reguliavimo sklendes, o paviršiaus dangteliai tvirtinami magnetu ir specialiai užkišamomis auselėmis. Difuzoriai  milteliniu būdu dažyti pusiau matine balta RAL9016 spalva, juos lengva prižiūrėti valant drėgna šluoste, nekeičia spalvos.

 

Kalbant apie priglaistomus difuzorius, tiek apvalaus, tiek kvadratinio varianto atveju vizualiai matomu lubose išlieka tik elegantiškas tarpelis orui cirkuliuoti. Visgi svarbu įvertinti jų skirtumą. Apvalaus glaistomo difuzoriaus metalinis paviršiaus dangtelis lieka nedažomas, populiarios matinės RAL9016 balta spalvos, kuri yra bene dažniausias lubų spalvos pasirinkimas, tad lengvai dera interjere. Kvadratinis priglaistomas difuzorius yra pilnai dažomas ar kitaip dekoruojamas, kadangi paviršiaus dangtelio vietoje montuojama gipso plokštelė.  

 

 

Dar vienas, klientų itin pamėgtas difuzoriaus modelis - įleidžiamas. Apvalus šio difuzoriaus rėmelis stilingai priglunda prie lubų. Lubose montuojami, reguliuojami ir prižiūrimi taip pat kaip aukščiau aprašyti modeliai. Išduosime paslaptį, kokį privalumą turi įleidžiamas difuzorius - jį sumontuoti įmanoma ir į įtempiamas, ir į pabaigtas gipso lubas. Puikus išsigelbėjimas užsisukusiems statybų reikaluose! :)

 

Plyšinis priglaistomas difuzorius - šiuo metu stipriai pučiantis intejero madų vėjas. Ir ne veltui, nes lubose matoma plonytė linija įtiks net preciziškiausiame interjere. Plyšinių difuzorių asortimente - metaliniai arba gipsiniai. Metalinio plyšinio glaistomo difuzoriaus montavimo komplekte rasite pajungimo dėžę, pasirinktose vietose įrengiamas pajungimo atšakas oro srauto padavimui ar ištraukimui ir metalinę difuzoriaus dalį. Plyšiniai difuzoriai prireikus balansuojami specialiomis balansavimo sklendėmis. Stilinga!

 

Gipsinis difuzorius

Jei norite nuosaikios apvalios formos ir būtinai glaistomo paviršiaus, variantas jums – gipsinis difuzorius. Tai prabangos žiupsnelis, visiška laisvė kūrybai ir norimam dekoravimui. Glaistomas, berėmis, dažomas ar kitaip dekoruojamas norima spalva. Ar sutinakte su gamintojo šūkiu, kad tik nepavykęs dizainas pritraukia dėmesį, o sėkmingas yra tarsi nematomas?

 

Priglaistomi difuzoriai tampa nauja mados tendencija dėl absoliutaus paviršiaus vientisumo, kai lubos lygios ir stilingos. Gipsinių glaistomų difuzorių asortimentas tikrai platus: apvalūs, kvadratiniai, o plyšinius difuzorius galite rinktis įvairių ilgių ir plyšių variacijų.

 

Ventiliacijos difuzoriai - keli patarimai

Pabaigai keli mūsų patarimai sklandžiam įsirengimo procesui:

 

  •  difuzorių modelius rinkitės pagal lubas savo būste (įtempiamas ar GKP) ir tai darykite laiku;

  •  vienoje eilėje patalpoje išdėstyti difuzoriai atrodo tvarkingiau ir stilingiau;

  • galite rinktis skirtingus variantus skirtingose patalpose (pvz. gyvenamose ir pagalbinėse).

 

Sieninės grotelės - alternatyva oro difuzoriams

Jei norite taupyti patalpos lubų aukštį, išlaikyti modernias betonines lubas ir oro tiekimo angą įrengti sienoje, sieninės vėdinimo grotelės tampa puikia alternatyva. 

 

Apvalūs ar kvadratiniai, plyšiniai, priglaistomi - neabejojame, kad kiekvienas atras sau tinkamą kainos ir kokybės santykį. Visus vėdinimo difuzorių modelius palaikome vietoje - tam, kad galėtumėte įsigyti čia ir dabar! 

Rašyk
Skambink